ساخت بازی های تحت وب با فریم ورک BabylonJS

مقاله امروز ما در مورد یک فریم ورک کاربردی برای ساخت بازی های تحت وب با استفاده از فریم ورک BabylonJS است.بازی های تحت وب در حال رشد و توسعه چشمگیری هستند و با ظهور فریم ورک های Framework خاصی که برای توسعه بازی و گرافیک تحت وب ایجاد شده اند آینده بسیار خوبی برای صنعت بازی اینترنتی پیش بینی میشود.

ساخت بازی های تحت وب

یکی از فریم ورک های بسیار کارآمد برای ایجاد بازی های اینترنتی WebGL است که با استفاده از آن میتوان بازی ها و به طور کلی اپلیکیشن های سه بعدی بسیار زیبایی خلق کرد.ولی این فریم ورک تمام نیازها را پوشش نمیدهد و باید در کنار آن از Game Control هم استفاده کنید.

تکنولوژی WebGL چیست؟

WebGL به زبان ساده، تکنولوژی‌ برای کشیدن، به نمایش در آرودن و تعامل سطح بالا و پیشرفته با گرافیک سه‌بعدی کامپیوتری از طریق مرورگرهای وب است. پیش از این، گرافیک سه‌­بعدی تنها محدود به کامپیوترهای سطح بالا و قوی یا کنسول‌­های بازی بود و نیاز به برنامه‌­نویسی پیچیده‌ای داشت. اما امروزه با پیشرفته‌تر شدن کامپیوتر‌های شخصی و web browser ها، نمایش گرافیک سه‌بعدی از طریق تکنولوژی‌های مدرن و شناخته‌شده‌ی وب، امکان‌پذیر شده است.

مقاله مرتبط:WebVr چیست؟ همه چیز درباره وب وی آر

WebGL هنگامی که با HTML5 و javaScript ترکیب می‌شود، گرافیک سه‌بعدی را از طریق web browser به کاربر نمایش می‌دهد. این تکنولوژی بدون شک نقش بسیار مهمی را user interface های نسل بعدی وب بازی خواهد کرد و طی سال‌های آینده می‌توان انتظار داشت که بیشتر از این تکنولوژی در وسایل الکترونیکی از جمله تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و کامپیوترها (و در کل وسایلی که از web browser استفاده می‌کنند) به منظور به‌کار بردن گرافیک سه‌بعدی و بازی‌سازی استفاده شود.

بابیلون یک لایبریری سه بعدی است که با فریم ورک WebGL کار میکند و قابلیت های بسیار زیادی دارد.با کمک آن میتوانید امکانات کنترلی به اشیا در بازی های خود اضافه کنید و حتی افکت های صوتی مختلف را ایجاد کنید. به طور کلی بابیلون یک فریم ورک جاوا بسیار عالی برای زبان HTML5 استبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فریم ورک به آدرس babylonjs.com مراجعه کنید.

ساخت بازی های تحت وب

یکی از قابلیت های جالب این فریم ورک , محیط ادیتور آنلاین آن است که میتوانید با استفاده از آن تغییرات را در نمونه کدها بدهید و نتیجه تغییرات را همان لحظه ببینید و نیازی به دانلود کردن چیزی ندارید. در نسخه دمو این فریم ورک که در ادیتور آنلاین آن وجود دارد میتوانید بسیاری از کدها و قابلیت های این فریم ورک را به صورت نمونه ببینید و به طور کامل با قابلیت های آن آشنا شوید و حتی تغییرات دلخواه خود را به آن اضافه کنید و نتیجه آن را مشاهده کنید.

فریم ورک بابیلون قابلیت هایی مانند ایجاد افکت روی اشیا , جاذبه فیزیکی و قابلیت دراگ و دراپ را به شما میدهد. البته برای اینکه با محیط و امکانات آن آشنا شوید باید وقت بگذارید و هر جایی که مشکلی وجود داشت هم راهنمای کامل آن میتواند پاسخگوی سوالات شما باشد.همچنین در سایت آن تعدادی نمونه پروژه با کارآیی های مختلف وجود دارد که میتوانید از آنها برای آموزش و رفع اشکال استفاده کنید. بابیلون یک فریم ورک بسیار قوی است که در کنار WebGL به شما کمک میکند تجربیات بسیار خوبی از ایجاد گرافیک سه بعدی به صورت آنلاین داشته باشید.

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است