منابع جدید برای توسعه دهندگان وب – بهمن 1396

اکنون در سال 1396 هستیم. اگر پنج سال پیش به پیشرفت و توسعه وب و توسعه دهندگان وب نگاه کنیم، کاملا با آنچه که امروز داریم متفاوت است. امروزه روشها و ابزارهای جدیدی وجود دارد که وبسایتها را ایجاد میکند و VirtualDOM یکی از آنهاست.مدل DOM یا Document Object Model یک مدل درختی است که نحوه ساخت وب سایت را تعریف می کند. انتخاب، جابجایی و دستکاری DOM می تواند یک هزینه بسیار سنگین باشد و ممکن است عمل رندر سایت شما را مختل کند.با این حال، در این پست بحثی در مورد چگونگی کارکرد VirtualDOM نخواهیم داشت، بلکه به همراه ابزارهای دیگر، ما کتابخانه‌هایی که به شما امکان پیاده‌سازی VirtualDOM را به طور همزمان می‌دهد را،در ادامه مطلب بررسی میکنیم.

توسعه دهندگان وب

MaquetteJS

پیاده سازی VirtualDOM که به شما اجازه می‌دهد تا رابط کاربری روان ایجاد کنید که با داده‌های آن به روز می‌شود. این یک کتابخانه خالص و بدون‌محدودیت جاوااسکریپت است و از این رو امکان استفاده از آن با یک زبان مصنوعی مانند CoffeeScript، TypeScript و JSX وجود دارد. یک کتابخانه جایگزین عالی برای React.js است؛ MaquetteJS نسبتا کوچکتر از اندازه (فقط 3 کیلوبایت) است.

توسعه دهندگان وب

ReDOM

این یکی ار کتابخانه های VirtualDOM موردعلاقه من هست،زیرا میتوان آنرا به آسانی و فقط با نگاه کردن به سینتکس فرا گیری کنید.فقط با 2کیلوبایت،شما میتوانید  یک وب‌پیج fast-rendering با کامپوننت سقارشی HTML بسازید.این کتابخانه شامل دو Functionاصلی el، برای ایجاد یا دستکاری یک عنصر،و mount برای اضافه کردن آن به یک عنصر انتخاب شده است.شما می توانید آن را در مرورگر و سمت سرور با NodeJS بارگیری کنید.

توسعه دهندگان وب

مطلب مرتبط:دوره ویدئویی آنلاین و رایگان اموزش HTML5

ReactiveJS

ReactiveJS برای کار در تمام مرورگرها و دستگاه های تلفن همراه ساخته شده‎‌است. بنابراین شما می توانید به آن اطمینان داشته باشید.ReactiveJS همچنین شامل بسیاری از ویژگی‌های مورد نیاز برای وب‌اپلیکیشن های مدرن، مانند Scoped CSS،کامپوننت‌های سفارشی، SVG، و انیمیشن میباشد.

ReactiveJS

HyperHTML

HyperHTML، همانطور که از نامش بر می‌آید، ویژگی های عملکرد در هنگام رندر و دستکاری DOM است. شما می‌توانید از آن برای ایجاد المنت‌های سفارشی و وب کامپوننت استفاده کنید. HyperHTML به آسانی jQuery کار می کند و در مرورگر می‌تواند با بارگذاری اسکریپت از CDN و دسترسی به hyperHTML استفاده شود.بدون نیاز به ابزارهای پیچیده.

توسعه دهندگان وب

Mithril

Mithril یک کتابخانه قدرتمند جاوا اسکریپت است.جدا از VirutalDOM و کامپوننت‌ها،Mithril به مسیریابی و XHR نیز مجهز است که شما میتوانید بدون استفاده از یک کتابخانه دیگر یک وب‌اپلیکیشن تک‌صفحه‌ای ایجاد کنید.معیار سنجش نشان می‌دهد که  Mithril بهتر از برخی از کتابخانه‌های محبوب مانند Vue.js، React.js و Angular عمل می‌کنند.

Mithril

Elements

Elements مجموعه ای از کامپوننت‌های iOS برای ایجاد نمونه اولیه iOS App در Sketch است.توسط Sketch ساخته شده است و با iPhone X UI به روز شد.

Elements

مطلب مرتبط:دوره ویدئویی آنلاین و رایگان اموزش جاوا اسکریپت

WordPressify

پکیج NPM که به شما اجازه می دهد یک محیط توسعه وردپرس را در عرض چند دقیقه در اختیار داشته باشید. NPM با ابزارهای مدرن مانند Gulp، LiveReload، PostCSS،Babel تنظیم شده است.بنابراین می توانید بر روی توسعه پروژه خود تمرکز کنید و تنظیمات را تنظیم کنید.

WordPressify

این سری از پست ها که به تازگی به مقالات کدفرند اضافه شده است هرماه یک برای معرفی و بررسی محبوب ترین ابزارها می پردازد.

سهند کاظم‌زاده

سلام من سهند هستم یکی از نویسندگان کدفرند،به برنامه نویسی شدیدا علاقه دارم

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است