برترین فریمورک ها برای توسعه برنامه های هیبریدی

اگر چند سال پیش بحث از توسعه برنامه های موبایل توسط جاوا اسکریپت بود کسی به سادگی این موضوع را باور نمی کرد،اما امروزه با گسترش افزایش کارایی جاوا اسکریپت و ارائه فریمورک های مختلف تولید و توسعه برنامه های هیبریدی بسیار ساده شده است.در این مقاله می خواهیم با برترین فریمورک ها برای توسعه برنامه های هیبریدی آشنا شویم.(دوره ویدئویی آنلاین و رایگان آموزش جاوا اسکریپ)

برنامه های هیبریدی

برنامه های هیبریدی موبایل چیست؟

برنامه هیبریدی تنها یک وب سایت بهینه سازی شده برای تلفن همراه است که براساس CSS، HTML و جاوا اسکریپت نوشته شده و در یک مرورگر وب نمایش داده می شود،مزیت این نوع برنامه ها این است که شما فقط باید یک برنامه واحد را بنویسید که در اکثر ابزارهای همراه مانند Android، iOS و Windows Phone بدون تغییر اجرا می شود. اکثر فریم ورک های ذکر شده در این مقاله این کار را با استفاده از Cordova یا PhoneGap انجام می دهند که به شما یک پل به API های دستگاه در جاوااسکریپت می دهد.

فریم ورک شماره یک:Native Script

بزرگترین ویژگی Native script این است که به شما امکان می دهد تا یک بار برنامه مدنظر خود را در جاوااسکریپت بنویسید و سپس از آن به صورت Android، iOS و Windows Phone خروجی بگیرید. برنامه های کامپایل شده به صورت بومی و در قالب یک پکیج آماده می شوند. این فریم ورک نیاز به مهارت های برنامه نویسی دارند، اما مستندات گسترده و جامع این مشکل را حل کرده است.

فریم ورک شماره دو:Ionic

فریم ورک Ionic محبوب ترین فریم ورک و احتمالا اولین انتخاب بسیاری از توسعه دهندگان است. می توانید از بخش CSS فریم ورک برای ایجاد طرح های بومی استفاده کنید، اما برای بهره برداری از پتانسیل کامل Ionic ، بهتر است آن را با AngularJS جفت کنید. جایزه بزرگ شما با Ionic رابط خط فرمان است که پر از ویژگی های بسیار جذاب از جمله شبیه ساز های یکپارچه و بسته نرم افزار مبتنی بر Cordova است.

فریم ورک شماره سه:Framework 7

مورد شگفت انگیز در رابطه با Framework 7 این است که کاملا متجلی است (وابستگی های خارجی زیادی ندارد) و بومی شدن برنامه ها و سازگاری اجزای سازنده و انیمیشن را مدیریت می کند. هر کسی که HTML، CSS و JavaScript را می فهمد، می تواند یک برنامه بدون پیچیدگی را ایجاد کند. Framework 7 شامل ابزارهایی برای بسته بندی یا پکیج سازی برنامه نیست، بنابراین باید آن را با Cordova یا PhoneGap ترکیب کنید.

فریم ورک شماره چهار:jQuery Mobile

پدر تمام فریم ورک های موبایل، jQuery Mobile سعی نمی کند که برنامه هایی را مانند آندروید یا iOS بسازند. در عوض، هدف آن کمک به توسعه برنامه های وب است که به همان اندازه در تمام مرورگرهای تلفن همراه (از جمله ،IOS,Android,Windows Phone ، Blackberry و Symbian) کار خواهد کرد. به همین ترتیب، بسیار سبک است و تنها به جی کوئری بستگی دارد و تشخیص لمسی خوب و پشتیبانی PhoneGap / Cordova را ارائه می دهد ولی با این حال برای یادگیری بسیار آسان می باشد.

فریم ورک شماره پنج:React Native

همانطور که از نامش بر می آید، هدف React Native این است که برنامه های بومی خود را به جای نمونه هایی که در Webview اجرا می شوند ایجاد کنیم. با این حال توسعه،هنوز هم به طور کامل از طریق جاوا اسکریپت و React انجام داده شده است. این فریم ورک ها برای مبتدیان در توسعه وب مناسب نیستند، اما در کنار آن، یک جامعه بزرگ در پشت آن وجود دارد که به شما در هر بخش از آن کمک می کند. اخیرا پشتیبانی فریمورک برای اندروید انجام شده است، بنابراین می توانید برنامه های cross-platform واقعی داشته باشید.

تمامی فریمورک های معرفی شده در بالا دارای جوانب مثبت و منفی فراوانی هستند،شما می توانید با انتخاب درست براساس نیاز برنامه های یا ایده های خود یکی از این ابزارها را انتخاب کنید.

کدفرند

کدفرند محلی برای کسانی است که علاقه به برنامه‌ نویسی راه اندازی کسب و کار اینترنتی شخصی دارند،ما در این جا دور هم جمع شده ایم تا از جدیدترین مباحث برنامه نویسی و تازه های فناوری اطلاعات بنویسیم.

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است