25 افزودنی برای ویرایشگر کد Brackets بخش دوم

در قسمت اول این مقاله با 5 افزودنی یا extension های ویرایشگر کد براکتس آشنا شدیم،در ادامه نیز میخواهیم به معرفی extension های محبوب و کاربردی بپردازیم.(براکتس)به عنوان یک ویرایشگر کد جهت توسعه فرانت اند و توسعه و طراحی وب مورد توجه قرار گرفته است.یکی از قابلیت های ویژه Brackets حجم زیادی از افزودنی ها یا extensions هاس که باعث افزایش سرعت توسعه و کارای می شود.

افزودنی

1.افزودنی Brackets Snippets

افزودنی Brackets Snippets،میتوانید از این افزونه استفاده کنید و تکه کدهای پر کاربرد رو به براکتس اضافه کنید. قالب تکه کدها باید YAML باشد برای نمونه میتونید فایل تکه کدهای AngularJs را دانلود کنید و لودش کنید و کاربرد این افزونه را ببنید.

2.افزودنی Markdown Preview

Markdown عنوان یک زبان قالب‌بندی متن و نیز یک ابزار تبدیل متن به اچ‌تی‌ام‌ال است که اجازه می‌دهد کاربران متن را به صورت ساده وارد کنند و سپس به صورت خودکار آن را به متن غنی تبدیل نمایند.افزودنی Markdown Preview،به شما امکان این رو میدهد که یک متن ساده را وارد برنامه براکتس کنید و سپس به صورت کدهای HTML مشاهده کنید.از مارک داون بیشتر برای مستندسازی استفاده می شود.

3.افزودنی Brackets Icons

با نصب کردن این افزونه کنار هر کدام از فایل های پروژه که با براکت اجرا شده اند یه آیکون نشان داده میشود که به صورت بصری هم فایل ها را میتوان شناسایی کرد و هم اینکه هر بار به پسوند فایل نیاز نیست توجه کنیم. این افزونه از پروژه ionicons استفاده میکنه.

4.Brackets Css Color Preview

این افزونه داخل فایل های سی اس اس جستجو کرده و هر نوع رنگ استفاده شده را ببنید با یه مربع کوچیک این رنگ رو نشان میدهد.  این افزونه خیلی خوب و مفید است به خصوص در مواقع طراحی وب با less استفاده می کنید و متغیرهای تعریف شده رنگی دارید.

5.Beautify

این افزونه با استفاده از js-beautify فایل های با فرمت HTML, CSS, and JavaScript مرتب و تمیز کرده و باعث زیبایی و خوانی کدهای نوشته شده میکند. همچنین می توانید از میانبر Ctrl-Shift-L برای ویندوز و از میانبر Cmd-Shift-L برای مک استفاده کنید.

کدفرند

کدفرند محلی برای کسانی است که علاقه به برنامه‌ نویسی راه اندازی کسب و کار اینترنتی شخصی دارند،ما در این جا دور هم جمع شده ایم تا از جدیدترین مباحث برنامه نویسی و تازه های فناوری اطلاعات بنویسیم.

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است