رابطه بین html و seo در نوشتن کد خوب و معتبر

رابطه بین html و seo در نوشتن کد خوب و معتبر : در این مقاله به بررسی رابطه بین نوشتار درست و غلط در html میپردازیم . و همچنین رابطه آن با داشتن یک seo بسیار خوب را نیز خواهیم گفت .

این مقاله مناسب Front-end Developer ها و طراحان وبسایت و کارشناسان seo  است .

رابطه بین html و seo در نوشتن کد خوب و معتبر
رابطه بین html و seo در نوشتن کد خوب و معتبر

رابطه بین html و seo در نوشتن کد خوب و معتبر

تایتل :

فرض کنید شما یک نویسنده هستید و ۱۰۰ کتاب نوشته اید . اما هر کتاب یک تایتل ثابتی دارد .پس خواننده از کجا باید متوجه شود که این کتاب چیست و نوشته ها درباره چه چیزی است و یا اصلا تصمیم بگیرد آن را بخواند یا خیر …

پس داشتن یک تایتل به خصوص برای هر نوشته و از همه مهم تر معنا دار و توصیف گر بودن آن نوشته الزامی است . و همین قانون در طراحی وبسایت نیز حاکم است که هر پیجی با یک تایتل که آن تایتل گویای کار آن پیج و توصیف گر آن است . در غیر اینصورت اگر تایتل شما خوب نباشد گوگل آن را تغییر خواهد داد .

نکته مهم : یکی از اصولی که در نوشتن تگ های headline وجود دارد این است که اگر شما یک موضوعی دارید که یک تایتل مشخصی دارد و آن موضوع یک سری سابتایتل ها نیز دارد بهتر است سابتایتل هارا با h2 بنویسید و همینطور به ترتیب پایین بروید (یعنی اگر h2 شما یک سابتایتل داشت آن سابتایتل باید یک h3  باشد).

 متاتگ :

متا تگ ها جز اولین عناصر و قدیمی ترین المنت های html بوده اند و در حال حاضر نیز یکی از فاکتور ها برای نتیجه جستجوی کاربر است . (با توجه به توضییحاتی که در متا تگ های توصیفی مینویسیم گوگل نیز با در نظر گرفتن جستجوی کاربر با استفاده از توصیفی که هر وبسایت از خودش دارد تشخیص میدهد که کدام وبسایت را در صفحه اول و کدام وبسایت را اولین لینک قرار دهد و البته اعتبار وبسایت و مسایل دیگر نیز دخیل هستند).

لینک داخلی :

برای مثال مقالاتی که در کدفرند منتشر میشود و در آخر آن مقالات مرتبط را قرار میدهیم , ما نیز یک لینک داخلی به وبسایت خودمان زده ایم و همینطور نوشته داخل آن لینک هم بسیار مهم است . چرا که گوگل برای اینکه بفهمد آن لینک در باره چیست از تکست آن استفاده خواهد کرد .

Alt Attribute :

اگر مجبور بودید که برای یک فرد نابینا یک تصویری را توضیح دهید چگونه توضیح میدادید؟خب بیایید فرض کنیم گوگل و الگوریتم های آن یک فرد نابینا هستند و ما با گذاشتن اتریبیوت Alt در تگ img مان به او میگوییم که این تصویر درباره چیست و توصیفات لازم . پس استفاده از اتریبیوت Alt را در همه تصاویر وبسایتتان اجباری کنید .

وب معنایی :

نوشتار معنایی کد ها که در مقاله قبلی به توضیح آن پرداختیم نیز یکی از فاکتور های نوشتن کد خوب و بهینه شده است .برای مثال نوشتن هدر وبسایت در تگ مربوط به خودش یعنی header خیلی بهتر و بهینه تر از نوشتن آن در یک دیو Div است .

نتیجه گیری

سعی کنید همیشه کد هایتان را بهینه و معنایی بنویسید و با در نظر گرفتن نکات و اصول آن وبسایت و برند خودتان را بهینه تر و محبوب تر کنید . هرچند همه عوامل دست به دست هم داده تا یک وبسایت در صفحه اول ولینک اول صفحه میشود .

ولی در مجموع این ها نکاتی بود که به بهتر کردن کد نویسی شما کمک میکند .

مقالات مرتبط :

وب معنایی چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

چگونگی برنامه نویسی و کد نویسی معنایی در وبسایت

مقالات Seo در کدفرند

علی

سلام من علی هستم یکی از نویسنده های کدفرند و به وب و دنیای اینترنت شدیدا علاقه دارم .

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است