سئوی کلاه سفید و بالا بردن رنک بدون شکستن قوانین

سئوی کلاه سفید و بالا بردن رنک بدون شکستن قوانین : سئوی کلاه سفید در واقع مخالف سئوی کلاه سیاه است و به مجموعه تکنیک ها و تاکتیک هایی برای بالا کشیدن رنک وبسایت و بهبود نتیجه سرچ (قرار گیری وبسایتتان در صفحه اول و چند لینک اول گوگل) سئوی کلاه سفید میگویند.در ادامه با مفهوم و تکنیک های لازم برای بالا بردن رنک بدون شکستن قوانین  بحث خواهیم کرد .

سئوی کلاه سفید و بالا بردن رنک بدون شکستن قوانین
سئوی کلاه سفید و بالا بردن رنک بدون شکستن قوانین

سئوی کلاه سفید و بالا بردن رنک بدون شکستن قوانین

همانطور که در بالا گفته شد سئوی کلاه سفید تکنیک هایی برای بالا بردن رنک و بهبود نتیجه سرچ است .

تکنیک هایی مثل :

 • محتوای قوی
 • آسان بودن و دسترسی کاربر
 • متا تگ های توصیفی
 • موبایل فرندلی
 • سرعت لود بالا
 • بک لینک ها

محتوای قوی

یکی از مهم ترین بخش های سئو محتوای وبسایت است .و شاید بدانید که یکی از قوانین بسیار مهم برای داشتن سئوی خوب صفحه ای است که بالای 300 کلمه داشته باشد (در این بین برخی از کارشناسان میگویند که بهتر است حداقل 500 کلمه باشد).در هرحال سعی کنید مطالبتان هر چقدر کلمه که هست (البته قانون 300 کلمه را در نظر بگیرید) مطالب را مرتب و کامل و مفید ارائه بدهید تا کاربران وبسایت شما راضی باشند و دوباره نیز به وبسایت شما سر بزنند .

نکاتی که باید در تولید محتوای وبسایتتان در نظر بگیرید :

 • حداقل در هر صفحه یک عکس بگذارید .
 • برای هرعکس یک متن جایگزین باید گذاشته شود تا موتور جستجو گر موضوع عکس را درک کند .
 • در هر صفحه یک تگ h1 و دو تگ h2 و حد اقل یک تگ h3 باشد .
 • برای مقاله هایتان نتیجه گیری و مقدمه و موضوع مشخصی بگذارید .
 • سعی کنید تایتل های نوشته وبسایتتان را جالب و ترغیب کننده انتخاب کنید .
 • اولین جمله پاراگراف باید مشخص کند که آن پاراگراف درباره چیست .
 • تراکم کلید واژه هایی که در هر صفحه استفاده میکنید بین 2 تا 4 درصد باشد .

دسترسی کاربر و آسان بودن

آسان بودن کار با وبسایت شما باعث میشود که کاربران بیشتری در وبسایت داشته باشید و کاربران براحتی بتوانند از وبسایت و محصولات شما استفاده کنند .(اگر کاربران در وبسایت شما تعامل کنند و بیشتر بمانند در نتیجه رنک و اعتبار وبسایت شما بالاتر میرود).

مطلب مرتبط:مشاهده تمامی مقالات سئو و بهینه سازی وب سایت

متا تگ

از متا تگ های توصیفی استفاده کنید .(متا تگ هایی که به موتور جستجو گر میگوید که وبسایت شما چیست)در ساختن وبسایتتان حتما سعی کنید از متا تگ هایی مثل عنوان , توصیف تگ و تگ کلیدواژه ها استفاده کنید . متا تگ هایی که به موتور جستجو گر میگوید وبسایت شما درباره چیست و چه چیز هایی در آن میگذارید .

اگر موتور های جستجو گر بفهمند که شما چه چیزی در وبسایتتان میگذارید و وبسایتتان چکاره است در رنک وبسایت شما نیز تاثیر دارد . برای مثال اگر در متا تگ توصیف کرده باشید که وبسایت من درباره طراحی وبسایت است گوگل وبسایت شما را شناسایی کرده و با توجه به سرچ کاربران آن را در اختیارشان میگذارد.

موبایل فرندلی

موبایل فرندلی همان واکنش گرا بودن وبسایت است .امروزه با فراگیر شدن موبایل ها و گوشی های همراه وبسایت ها باید رسپانسیو و پاسخگوی صفحه و اسکرین کاربران اندرویدی و اسمارت فون ها باشند. رسپانسیو بودن یکی از ملاک های گوگل برای قرار دادن وبسایتتان در صفحه اول و اعتبار آن است .

اگر وبسایتتان واکنش گرا و یا همان رسپانسیو باشد (Responsive) قطعا کاربران راحت تر و ماندگار تر هستند.

سرعت لود بالا

اگر شما یک طراح وب و یا یک وب مستر هستید حتما یک کاربر هم هستید .گاهی اوقات از حجم زیاد عکس ها و تبلیغات و مدیا های دیگر وبسایت دیر لود شده و شما نیز حوصله تان رفته و از آن وبسایت خارج شده اید .پس داشتن سرعت لود بالا در ماندگار و جذب کاربر نقش پر رنگی دارد .

بک لینک ها

بک لینک گرفتن از سایت های دیگر یکی از تکنیک های بالا بردن اعتبار وبسایتتان است .

بک لینک چیست؟ وقتی وبسایتی دیگر وبسایت شما را در صفحه اش لینک میکند به این معنی است که به شما بک لینک داده است

اگر وبسایت های دیگر به صورت follow به وبسایت شما بک لینک بدهند که چه بهتر !!!چون اعتبار آن وبسایت به اعتبار شما نیز منتقل خواهد شد .و بک لینک هایی که در دامنه های gov و edu میگیرید معتبر تر و بهتر است . (ولی بقیه دامنه هایی مثل com و org و… را فراموش نکنید).

نتیجه

سعی کنید وبسایتتان را با این تکنیک های بالا که گفته شد بهتر کنید .اگر وایت هت سئو یا همان سئوی کلاه سفید را رعایت کنید شک نکنید وبسایتتان به صفحه اول گوگل می آید و میتوانید کاربران بیشتری داشته باشید .

علی

سلام من علی هستم یکی از نویسنده های کدفرند و به وب و دنیای اینترنت شدیدا علاقه دارم .

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است