الگوریتم brain rank گوگل چیست و چگونه کار میکند؟

الگوریتم brain rank گوگل چیست و چگونه کار میکند؟ : گوگل از هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ برای راه اندازی این الگوریتم استفاده کرده است . (برای بهتر کردن نتیجه سرچ در گوگل). و این تمام چیزی است که ما از رنک برین میدانیم .

تمامی نوشته های این مقاله از منابع معتبری مثل : بلومبرگ تهیه شده است .

الگوریتم brain rank گوگل چیست و چگونه کار میکند؟
الگوریتم brain rank گوگل چیست و چگونه کار میکند؟

الگوریتم brain rank گوگل چیست و چگونه کار میکند؟

این الگوریتم با استفاده از ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی پیاده سازی شده است که برای بهتر کردن نتایج سرچ کاربران در سطح اینترنت است . (این به این معنی است که وبمستران کار سختی برای رقابت با دیگر وبسایت ها دارند).

آیا این الگوریتم روش جدیدی برای رتبه بندی وبسایت هاست؟ جواب خیر است چون الگوریتم اصلی گوگل مرغ مگس خوار است و این الگوریتم بخشی از آن برای رتبه بندی است . (نام انگلیسی این الگوریتم Hummingbird است).

این الگوریتم (مرغ مگس خوار) تا سال 2013 نام گذاری نشده بود که در این سال آن را نام گذاری کردند . و لازم به ذکر است که مرغ مگس خوار الگوریتم اصلی گوگل برای نتایج جستجو است . و رنک برین تنها بخشی از آن است .

دقیقا مثل یک ماشین که شما قطعات آن را سرهم میکنید (به فرض اینکه موتور ماشین بخش اصلی آن باشد مرغ مگس خوار نیز نقش موتور را دارد). و بقیه چیز ها جانبی و برای بهتر کردن مرغ مگس خوارند مثل الگوریتم رنک برین که یک الگوریتم جدید نیز هست .

گوگل الگوریتم های زیادی برای بهتر کردن نتایج جستجو دارد که واقعا این شرکت را منحصر به فرد کرده است و جتستجو گر گوگل نیز محبوب شده است .

الگوریتم هایی مثل : دزدان دریایی برای حفظ قانون کپی راست , الگوریتم تاپ هیوی (top heavy) برای وبسایت هایی که تبلیغات زیادی میگذارند , الگوریتم موبایل فرندلی برای وبسایت هایی که رسپانسیو هستند و…

هم اکنون Google RankBrain وظیفه پاسخ دادن به 15 درصد از سرچ های گوگل را بر عهده دارد و یکی از مهم ترین ها بین 100 ملاک جستجو در وبسایت ها است .

عملکرد الگوریتم رنک برین چگونه است؟

این الگوریتم نیزی شبیه مرغ مگس خوار به تشریح کلمات کلیدی میپردازد ولی عملکرد آن پیچیده تر است .این الگوریتم یک سبک تشریح عبارات جستجو است و به کلمات و عبارات در جستجوی کاربران توجه میکند و از نظر معنایی تشریح میکند. و همچنین به مقیاس های خود کاربر مثل :

مکان جغرافیایی،سوابق جستجو و… توجه میکند و سپس نتیجه را با حساب فاکتور های مورد نظر اعلام کرده و برای کاربر در صفحه اول گوگل میفرستد .

علی

سلام من علی هستم یکی از نویسنده های کدفرند و به وب و دنیای اینترنت شدیدا علاقه دارم .

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است