اینترنت اشیا چیست و چقدر اهمیت دارد؟

اینترنت اشیا چیست و چقدر اهمیت دارد؟ : در این مقاله به بررسی مفهوم اینترنت اشیا و اهمیت آن در آینده و حال را بررسی خواهیم کرد .گرچه مفاهیم و تعاریف گفته شده درباره اینترنت چیز ها یا همان اینترنت اشیا زیاد است (این نشان دهنده اهمیت و قدرت آن است) ولی در این مقاله به بررسی مفهوم اصلی و رایج و ساده تر آن میپردازیم .

اینترنت اشیا چیست و چقدر اهمیت دارد؟
اینترنت اشیا چیست و چقدر اهمیت دارد؟

اینترنت اشیا چیست و چقدر اهمیت دارد؟ (internet of things)

اینترنت اشیا نام های دیگری نیز دارد مثل : چیزنت,اینترنت چیز ها و…

ولی در این مقاله ما چیزنت را انتخاب میکنیم برای تعریف چون هم کوتاه تر است هم مفهوم را میرساند . (اینترنت اشیا معنای لغوی آن است که در فارسی خیلی بد ترجمه شده و عنوان اینترنت اشیا را به خود گرفته که این نام کاملا مفهوم را نمیرساند و یا حتی شاید شنونده یا خواننده را گیج کند …)

و اما مفهوم اینترنت اشیا : اینترنت اشیا به زبان ساده یعنی ارتباط و تکنولوژی در کنار ما یعنی هر چیزی که ما از آن استفاده میکنیم به صورت دیجیتال شوند و ما بتوانیم با گوشی خودمان آن هارا کنترل کنیم .بیایید یک مثال در باره آن بزنیم : حتما دیده اید در فیلم ها و یا داستان های تخیلی که شخصی پولدار در خانه ای لوکس زندگی میکند و همه چیز با تکنولوژی است و با یک دستگاه کوچک به نام تلفن همراه و چند نرم افزار کنترل میشود .

برای مثال : بستن در پارکینگ با یک نرم افزار در گوشی تلفن شما و یا یک دکمه در پارکینگ شما , یا جالب تر از آن وقتی نوزاد ما پوشکش را خیس کرد چیزنت بهمون هشدار میدهد که پوشک بچه نیاز به عوض شدن دارد …منظور از چیز نت تکنولوژی و فناوری بود که در آینده ای خیلی خیلی نزدیک میتوانیم از آن استفاده کنیم .

بیایید یک مثال جالب تر بزنیم : تا به حال سر خاموش کردن لامپ ها و یا کولر منزل با دیگر اعضای خانواده جنگ و جدل کرده اید؟ اگه نه خوشبحالتان ولی من یکی از کسانی هستم که همیشه سر این موضوع دعوا دارم …

اینترنت اشیا همه این مشکلات را حل خواهد کرد .

رویای امروز واقعیت فرداست

اهمیت چیزنت

فکر کنم با توضیحات بالا اهمیت این موضوع را فهمیده باشید . ولی لازم به ذکر است که این فناوری جز ۴ فناوری در حال رشد و بسیار مهم در آینده است زیرا هم صنعت و ساخت و ساز و هم خانه داری و خیلی از کار های دیگر را آسان و جالب تر از قبل خواهد کرد .

اینترنت اشیا چیست و چقدر اهمیت دارد؟
اینترنت اشیا در سال های مختلف

تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت تا سال 2020 میلادی به بیش از ۵۰ میلیارد خواهد رسید.

علی

سلام من علی هستم یکی از نویسنده های کدفرند و به وب و دنیای اینترنت شدیدا علاقه دارم .

همه مطالب این نویسنده

تعداد نظرات 2