5 کتاب و مثال هایی دیدنی برای پرورش خلاقیت

5 کتاب و مثال هایی دیدنی برای پرورش خلاقیت : شاید دیده باشید که خیلی از کسب و کار ها در اول فقط یک ایده بوده اند و بعد ها تکمیل شده و با اصول خاصی به موفقیت رسیده اند .بله خلاقیت !!! خلاقیت باعث شده که آن ایده بدنیا بیاید و عملی شود .نکته : برای داشتن خلاقیت نباید حتما باهوش باشید یا درصد و ضریب هوشی بالایی داشته باشید .بلکه خلاقیت مثل یک عضله است که شما میتوانید با تمرین و اصول آن را پرورش دهید .

5 کتاب و مثال هایی دیدنی برای پرورش خلاقیت
5 کتاب و مثال هایی دیدنی برای پرورش خلاقیت

5 کتاب و مثال هایی دیدنی برای پرورش خلاقیت

۱. نبرد هنر: موانع را بردارید و برنده‌ی نبردهای خلاق درون‌تان باشید

نویسنده: استیون پرسفیلد (Steven Pressfield)

در این کتاب روش‌هایی برای مقابله با کارشکنی‌های درونی علیه خودمان پیشنهاد می‌شود.با مقابله با این احساسات می‌توانیم خود واقعی‌مان را کشف و ابراز کنیم.این کتاب به‌خوبی نبردی درونی را به ما نشان می‌دهد. کشمکشی دائمی در مجادله با موانع خودساخته‌ی درونی که اجازه‌ی رشد و شکوفا شدن خلاقیت را از ما سلب می‌کنند .

۲. عادت خلاقانه

نویسنده: توآیلا تارپ (Twyla Tharp)

مطالعات نشان می‌دهند که تنها ۳۰ درصد از خلاقیت، جنبه‌ی ژنتیکی دارد، یعنی به‌سادگی می‌توان خلاقیت را از طریق محیط و آموزش گسترش داد. در این کتاب، تارپ تلاش می‌کند تا انگیزه را با روش‌هایی ساده به سمت خلاقیت سوق بدهد.

۳. عبور از موانع: راهبردهایی اثبات‌شده برای مواجهه با موانع و تحریک خلاقیت

نویسنده: الکس کورنل (Alex Cornell)

این کتاب، نثری روان و مفرح دارد. در عبور از موانع با راهکارهایی آشنا می‌شوید که علی‌رغم سادگی، بسیار کارآمد و جالب هستند. سادگی و شیوایی این کتاب را نباید دست‌ِکم گرفت.این کتاب در قالبی روان اما صحیح و علمی، روش‌هایی را برای روبه‌رو شدن با مشکلات معرفی می‌کند.

۴. روان‌شناسی تجارب بهینه

نویسنده:‌ میهلی سِیکستین‌میهیلی (Mihaly Csikszentmihalyi)

«افرادی که کنترل تجارب درونی‌شان را در دست دارند، می‌توانند زندگی باکیفیتی داشته باشند. کلید رضایت و خوشبختی نیز در همین است.»جوشش خلاقیت یکی از اصلی‌ترین عوامل موردتأیید از نظر علم عصب‌شناسی در ورود به فرایند خلاقیت است.جوشش زمانی اتفاق می‌افتد که فکری نوین در ذهن و جان جوانه می‌زند و منجر به خلق اثری هنری می‌شود که این اثر، خود را در قالب‌های مختلفی نظیر نوشتن، تولید و حتی راه انداختن یک طوفان فکری برای ایده‌ای ساده، بروز می‌دهد.

۵. شکوه شجاعت: چگونه در زندگی، عشق ورزیدن، تربیت فرزندان و رهبری، شجاع باشیم

نویسنده: بِرنه براون (Brené Brown)

«در این جهان افرادی وجود دارند که استعدادهایی ویژه دارند، می‌توانند این دنیا را به جایی بهتر بدل کنند و به بهانه‌ی تردیدها و ضعف‌ها، کارها را به امان خدا رها نمی‌کنند»در این کتاب به مهم‌ترین دشمن خلاقیت، یعنی ترس از شکست و آسیب‌ها اشاره می‌شود.خلاق بودن یعنی جرأت ابراز. شاید با ابراز و پیشنهاد ایده‌هایتان مورد انتقاد واقع شوید یا حتی شما را کنار بگذارند اما مانعی ندارد. بسیاری از ایده‌های مهم و اساسی که در این دنیا انقلابی برپا کرده‌اند نتیجه‌ی تهور و شجاعتی بکر بوده‌اند.

مثال هایی جالب از خلاقیت

5 کتاب و مثال هایی دیدنی برای پرورش خلاقیت
مثال هایی خلاقانه

 

5 کتاب و مثال هایی دیدنی برای پرورش خلاقیت
مثال هایی خلاقانه

 

5 کتاب و مثال هایی دیدنی برای پرورش خلاقیت
مثال هایی خلاقانه

 

لینک های مرتبط با خلاقیت در وبسایت کدفرند :

قسمت اول پرورش خلاقیت

پرورش و نهایی کردن یک ایده و افزایش خلاقیت

خلاقیت چیست و چگونگی بکارگیری آن در مسایل مختلف

علی

سلام من علی هستم یکی از نویسنده های کدفرند و به وب و دنیای اینترنت شدیدا علاقه دارم .

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است