10 پیشنهاد و نکته برای برنامه نویسان در سال 2018

10 پیشنهاد و نکته برای برنامه نویسان در سال 2018 : در این مقاله به بررسی چند پیشنهاد و نکته که از طرف ادمین وبسایت تنظیم و نوشته شده است میپردازیم .

همه نکات و پیشنهاد ها آزمایش شده و مورد تایید میباشد .

10 پیشنهاد و نکته برای برنامه نویسان در سال 2018
10 پیشنهاد و نکته برای برنامه نویسان در سال 2018

10 پیشنهاد و نکته برای برنامه نویسان در سال 2018

۱- ساده یادبگیرید

وقتی یک تکنولوژی یا یک زبان برنامه نویسی را میخواهید تازه شروع کنید بهتر است اول از همه با سادگی وارد شوید و مثال های ساده را امتحان کنید و کم کم به سراغ چیز های بزرگتر بروید .و در گروه ها و انجمن های برنامه نویسی شرکت کنید . و فعالیت خودتان را بالا ببرید .(میتوانید برای شروع یادگیری طراحی وب از دوره های ویدئویی رایگان کدفرند استفاده کنید).

۲- چالش

خودتان را به چالش بکشید . اگر دوستی دارید که برنامه نویس است با او رقابت کنید و به هر نحوی که شده خودتان را به چالش بکشید تا مهارت ها و چیز های جدیدی یاد بگیرید .میتوانید در کانال های برنامه نویسی و گروه های تلگرامی عضو شوید و در آنجا کسی را پیدا کنید که با شما یک رقابت بر سر چیزی داشته باشد (یک روش برای اینکه چالش بهتری داشته باشید).

۳- قطعه های کوچک تر

اگر شما یک برنامه یا پروژه سنگین و بزرگ را در دست دارید آن را بشکنید و یا به زبان ساده تر قطعه قطعه کنید تا بهتر پیش بروید . یما هرگز نمیتوانید چند چوب را کنار هم بشکنید ولی میتوانید یکی یکی آن هارا بشکنید .پس کار هارا به قسمت های کوچک تر تبدیل کنید و به این صورت شما میتوانید بهتر عمل کنید .

۴- برنامه نویس خوبی باشید

برنامه نویس خوب بودن یکی از مباحثی هست که امروزه بسیار بسیار مهم و جالب شده است و همینطور پر طرفدار !!شما وقتی با کد های دیگران روبرو میشوید شاید آن کد به قدری بد نوشته شده باشد که شما اصلا وحشت کنید از اینکه آن را بخوانید و یا هرکاری دیگری.پس بهتر است خودتان هم به فکر باشید و کد هایتان را تمیز و بهینه بزنید . (گذاشتن کامنت , فاصله و دندانه گذاری ها و استفاده از نام ها و کلاس های مفهومی).

مطلب مرتبط:حقوق،جایگاه و بازار کار برنامه نویسی

۵- خودت را تکرار نکن! (DRY)

قاعده (خودت را تکرار نکن یا Don’t Repeat Yourself) توسط Any Hunt و Dave Thomas در The Pragmatic Programmer ساخته شد. این قاعده به برنامه نویسان می گوید که بجای تکرار یکسری از کدها از تابع ها، کلاس ها و حالت های مختلف استفاده کنند.این قاعده به برنامه نویسان کمک می کند تا با کمتر استفاده کردن از کدهای تکراری برنامه‌شان را تمیز نگه دارند. بهینه کردن کدها معمولا یکی از نکاتی است که برنامه نویس خوب را از برنامه نویس متوسط جدا می کند.

۶- استفاده از منابع درست و بروز

همیشه سعی کنید بروزباشید چون تکنولوژی روز به روز تغییر و تحول میکند و این شما هستید که باید خودتان را تغییر بدهید و یا چیزی جدید یاد بگیرید . و اصلا از یادگرفتن چیز های جدید نترسید چون هیچ چیز سخت نیست . (ما آن را سخت میکنیم) استفاده از منابع بروز و خوب میتواند در سرعت کار شما بسیار بسیار اثر بگذارد پیش دقت کنید که با چه منابعی چه چیزی را یاد میگیرید .

۷- دنیای بزرگ

در برنامه نویسی باگ ها و ارور ها شیرینی کار هستند و یک برنامه نویس باید مهارت درست کردن باگ ها و مشکلات را داشته باشد . (نه لزوما خود برنامه نویس بلکه میتوانید مشکلاتتان را به دیگران بگویید تا آن را حل کنند)،بله دوستان شما میتوانید از طریق وبسایت هایی مثل : استک اور فلو , گیت هاب و… مشکلات خود را با دیگران در میان بگذارید تا آن ها مشکلاتتان را حل کنند .اینترنت دنیای بسیار بزرگی است و تقریبا غیر ممکن است که شما به مشکلی بربخورید و راه حل آن در اینترنت نباشد .

8- چه چیزی نیاز دارید؟

در برنامه نویسی سعی کنید به سراغ چیز هایی که نیاز دارید بروید . و تنها چیز هایی که نیاز دارید را یاد بگیرید . به عنوان مثال : وقتی در پروژه ساختن وبسایتی شما نیاز به فلان تکنولوژی دارید برای فلان کار به سراغ آن بروید .باور کنید بهترین کار برای اینکه هم خوب بفهمید و هم بهتر با آن کار کنید همین است .

۹- زبان انگلیسی

سعی کنید زبان انگلیسیتان را قوی کنید چون برای بهتر شدن نیاز به خواندن و شنیدن مطالب انگلیسی دارید . نه در حد بسیار حرفه ای بلکه فقط در حد متوسط که خواندن و گوش دادن مطالب و فیلم ها را درک کنید .

۱۰- یوتیوب

یوتیوب یکی از بهترین دوست های شماست در این راه واگر شما بخواهید یک تکنولوژی و یا زبان جدید را یاد بگیرید . در یوتیوب تعداد فیلم ها و آموزش های زیادی هست که میتواند به شما کمک کند.

علی

سلام من علی هستم یکی از نویسنده های کدفرند و به وب و دنیای اینترنت شدیدا علاقه دارم .

همه مطالب این نویسنده

تعداد نظرات 4