چگونه در طراحی وب عملکرد بهتر و موفق تری داشته باشم؟

چگونه در طراحی وب عملکرد بهتر و موفق تری داشته باشم؟ : در این مقاله به بررسی چند نکته بسیار مهم در مورد بهبود مهارت های کار با وب و یادگیری تکنولوژی ها و… میپردازیم .نکاتی که اگر به آن ها  درست عمل کنید شک نکنید شما هم میتوانید بهترین باشید در کارتان !!

چگونه در طراحی وب عملکرد بهتر و موفق تری داشته باشم؟
چگونه در طراحی وب عملکرد بهتر و موفق تری داشته باشم؟

چگونه در طراحی وب عملکرد بهتر و موفق تری داشته باشم؟

نیاز به بهبود را درک کنید

متاسفانه تا زمانی که افراد آسیب حاصل از داشتن و حفظ اطلاعات قدیمی را درک نکرده اند وقت و زمانی را برای یادگیری و پیشرفت برای خود در نظر نمی گیرند.کسانی که به دانش خود تکیه می کنند باید بدانند که ممکن است یک روز شغل خود را از دست بدهند چون طبیعت شغل، تکنولوژی و ابزار ها این است که به سرعت در حال تغییر و دگرگونی هستند ( تغییر قوانین، به روز شدن و یا منسوخ شدن یک زبان برنامه نویسی و تغییر شیوه گسترش اطلاعات از یک تکنولورژی به تکنولورژی دیگر ) و این تغییر کل زندگی را نیز در بر می گیرد

بروز باشید و تشنه یادگیری

همانطور که میدانید تکنولوژی ها دائما در حال تغییر و بروزرسانی و منسوخ شدن هستند و امروز با این کار میکنیم ولی فردا باید یک تکنولوژی بهتر بروزتر و بهینه تر را داشته باشیم در پروژه مان .پس بهتر است هر لحظه بروز و در حال یادگیری باشیم .

مطالب مرتبط:روند طراحی وب سایت در سال 2017

تعیین اهداف بلند مدت

باید اضافه کرد که یادگیری در بلند مدت به حفظ جایگاه شما کمک خواهد کرد.هدف ها و تصمیم ها همگی به خودتان بستگی دارد ، افق دیدتان کجاست ؟ ، چه نوع آموزشی برای ارتقاء وضعیت شغلی خود احتیاج دارید ؟ به چه نوع کاری بیشتر علاقه دارید ؟ و … البته قبل از تعیین اهداف خود بهتر است خوب فکر کنید و برنامه ریزی کنید تا هیچ وقت نگوئید که

” من همیشه می خواستم یادبگیرم ….و اما هرگز نتونستم”.

به دو دلیل بهتر است که برنامه ریزی داشته باشید:

۱- برنامه ریزی به ما کمک می کند تا تمرکز خودمان را بر روی مطلبی که می خواهیم یاد بگیریم حفظ کنیم . همه ما مطالبی را به صورت پراکنده از وبلاگ ها ، سایتهای آموزشی و اشخاص مختلف به صورت پراکنده می خوانیم و یاد میگیریم ، اما همه این مطالب و آموزشها می تواند به پیشرفت ما کمک کند؟ گاهی مطالعه به صورت پراکنده می تواند ما را از هدفهایمان برای کسب آموزش دور کند ، مطالب پراکنده و گوناگون نمی تواند به طور مطلوب به پیشرفت در یک زمینه شغلی کمک کند. برنامه ریزی به ما کمک می کند که همیشه به یاد داشته باشیم که می خواهیم در چه زمینه هایی مطالعه کنیم تا از موضوع اصلی دور نشیم.

۲- با داشتن برنامه ریزی ایده ها و افکار شما نیز با توجه به حجم بالای کار و پراکندگی افکار فراموش نمی شود.

زمان بندی کنید

بدون زمانبندی، برنامه ریزی که انجام داده اید بیهوده است . زمانی را با توجه به برنامه ریزی برای کسب مهارت های جدید در نظر بگیرید و خودتان را مجبور به اجرای آن کنید ، اگر برنامه ریزی شما درست باشد و اهداف خود را درست تعیین کرده باشید ، بعد از مدتی خواهید دید که اشتیاق شما به این زمانبندی یادگیری هفتگی افزایش خواهد یافت و شاید حتی زمان آن را نیز افزایش دهید.زمانی را برای یادگیری انتخاب کنید که از مشغله کاری آزاد باشید ، سعی کنید خودتان را با برنامه زمانبندی سازگار کنید ، ولی این به این معنا نیست که یک زمان مشخص را فقط به مطاله بپردازید و یا یک قالب دائمی را برای خودتان در نظر بگیرید . این زمان بستگی به خودتان دارد ، زمانی را انتخاب کنید که به نظر خودتان بیشترین بازدهی را برای شما دارد.

منابع را برای یادگیری پیدا کنید

شما یک برنامه و یک زمانبندی دارید. قدم بعدی پیدا کردن منابع برای یاد گیری است. به تعداد افراد مختلف شیوه های مختلفی برای یادگیری وجود دارد که این دقیقا به افراد بستگی دارد .برای مثال من یک فردی هستنم که کتاب زیاد می خوانم. من ترجیح میدهم از یک کتاب خوب مطلب یاد بگیرم تا چیزهای دیگر. شما انتخاب های مختلفی دارید ، ایده ها، فیلم ها، سمینارها ، کلاس ها و یا آموزش کامل از طریق وبلاگ ها.هر کدام از راه ها دارای جوانب مثبت و منفی مربوط به خود را دارد . بنابراین تاکید بر این است که بر اساس ترجیحات و توانائی های خود به دنبال منابع مناسب بگردید و این کاملا به خود شما بستگی دارد.(دوره های رایگان ویدئویی کدفرند میتواند کمک خوبی در یادگیری برای شما باشد)

کارآموزی

در صورتی که شما به عنوان کارآموز در شرکت یا موسسه ای مشغول به کار شوید تمام مطالبی که به صورت تئوری آموخته اید در اینجا به صورت عملی یا کاربردی می توانید مورد استفاده قرار دهید .در این دوره شما با نحوه کارکردن با متخصصین و کار آنها آشنا می شوید و تجربه های بسیار با ارزشی را کسب می کنید . شما با کارآموزی ممکن است دارای یک فرصت شغلی در یکی از شرکت های معتبر شوید که این بستگی به نحوه برخورد و ارائه توانائیهایتان در آن مجموعه دارد .

کارآموزی در واقع یک کار بالقوه است که شما می توانید با مهارت خود آن را به صورت بالفعل تبدیل نمائید . کارآموزی غیر از جنبه های مثبت جنبه های منفی نیز دارد .یکی از جنبه های منفی آن عدم دریافت کارمزد یا حقوق است . در واقع کارآموزی یک نوع تعهد است ، تعهد به زمان و تلاش خودتان جهت یادگیری یک مهارت و پاداش آن بدست آوردن یک تجربه است بنابراین در دوره کارآموزی زیاد به دنبال دریافت حقوق نباشید.

در دوره کارآموزی ارزش تجربه ای که بدست می آورید به نوع کاری که به شما واگذار می شود بستگی دارد بنابراین سعی کنید خود را درگیر کارهای پیش پا افتاده و بی ثمر نکنید. یادگیری سریع و عمیق در دوره کارآموزی باعث ایجاد تعامل بین شما و افراد حرفه ای می شود . این چیزی است که در تمام دوره باید به خاطر داشته باشید.

گروه های تلگرامی

با فراگیر شدن تلگرام و بقیه شبکه های اجتماعی شما میتوانید به بسیاری از آموزش ها و دوره ها (رایگان یا پرداخت هزینه) دسترسی داشته باشید و با افراد با تجربه بیشتر در ارتباط باشید .در ارتباط بودن با افراد با تجربه را در نظر بگیرید و فراموش نکنید .در وبسایت هایی مثل استک اور فلو میتوانید براحتی سوالی بپرسید و در عرض چند دقیقه بعد کسی به شما کمک میکند که به جواب سوالتان برسید .و یا با تمرین و دیدن کد های دیگران از وبسایت هایی مثل: کد پن , گیت هاب

علی

سلام من علی هستم یکی از نویسنده های کدفرند و به وب و دنیای اینترنت شدیدا علاقه دارم .

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است