چگونه به یک برنامه نویس بهتری تبدیل شویم؟

چگونه به یک برنامه نویس بهتری تبدیل شویم؟ : در این مقاله به بررسی چند نکته بیار کار آمد و خوب درباره اینکه چگونه یک برنامه نویس بهتری باشیم میپردازیم .

چگونه به یک برنامه نویس بهتری تبدیل شوم؟
چگونه به یک برنامه نویس بهتری تبدیل شوم؟

چگونه به یک برنامه نویس بهتری تبدیل شویم؟

به روز باشید

تکنولوژی های زیادی پا به عرصه برنامه نویسی میگذارند و شما باید یک برنامه نویس به روز و آماده باشید .و همیشه سعی کنید خودتان را بروز نگه دارید و و منظورم از بروز نگهداشتن این است که : سعی کنید خودتا را با تکنولوژی هایی که تازه آمده اند وفق دهید و در کار هایتان از آن ها استفاده کنید .

درست کردن خطاها

برنامه نویس ها در اکثر برنامه هایی که مینویسند دچار مشکل و یا به اصطلاح باگ (bug) در برنامه های میشوند و توانایی حل کردن باگ ها برای یک برنامه نویس بسیار بسیار مهم است .بجای ایجاد کردن تغییرات بیهوده و صرف زمان برای چیز های دیگر شما میتوانید با فکر کردن روی خطا آن را حل کنید .شما میتوانید با استفاده از وبسایت استک اور فلو مهارت خود را برای حل مشکلات و باگ ها بالا ببرید . و همچنین در آنجا باگ ها و مشکلاتی که داشته اید را به اشتراک بگذارید تا افرادی از سر تا سر دنیا بتوانند به شما کمک کنند تا آن مشکل یا باگ را حل کنید .

محل کار و محیط مناسب

بعضی از برنامه نویس ها نمیتوانند بدون سکوت مطلق کار کنند و نیاز به سکوت دارند تا بتوانند بر روی کارشان متمرکز شوند . پس داشتن محیط کاری مناسب و با در نظر گرفتن نکته های درست نشستن و صندلی مناسب و تنظیم نور مانیتور و… میتوانید به سهولت کار بیفزایید .

عاشق کارتان باشید

وقتی برنامه نویسی را دوست داشته باشید  هر روز که بیدار میشوید و به سر کار میروید برای کد زدن و برنامه نویسی آن روز برایتان یک روز خوب در بهشت است و نه یک روز جهنمی و بد که با بی حوصلگی تمام به محل کار میروید .اگر کارتان را دوست داشته باشید بهانه ای برای اینکه مهارت های خودتان را بروز نگهدارید و یا کد بزنید و یا تمرین کنید یا مشکلات را حل کنید نخواهید داشت

تنبلی

اجازه دهید این بخش را با یک نقب قول از بیل گیتس شروع کنیم . بیل گیتس میگوید : من همیشه کار های سخت را به آدم های تنبل میسپارم چون آن ها آسان ترین راه را برای انجام آن انتخاب میکنند .و البته اسان ترین راه سریع ترین هم هست .شاید تنبلی یک ویژگی بد بنظر بیاید ولی اکثر برنامه نویس های تنبل بهترین و اسان ترین و بهینه ترین راه را برای حل کردن باگ ها و کار های دیگر انتخاب میکنند .

کار تیمی

اکثر برنامه نویس ها تیمی کار میکنند و کمتر دیده شده برنامه نویسی تنها کار کند .پس بهتر است روحیه تیمی را در خودمان افزایش دهیم و به صورت تیمی کار ها را پیش ببریم . به من اعتماد کنید واقعا تیمی پیش بردن بسیار بسیار مفید است برای یک برنامه نویس .

کمک کنید

با کمک کردن به دیگران شما بیشتر یاد میگیرید .شاید برایتان پیش آمده باشد که شما مشکلی داشته اید و آن مشکل شما را واقعا کلافه کرده بوده است . پس به کسی که به کمک شما بیاید و به شما کمک کند تا بتوانید آن مشکل را حل کنید فرشته نجات میگویید.پس فرشته نجات دیگران باشید .

مشکلات را تحلیل کنید

وقت بیشتری برای فهمیدن و تجزیه و تحیلیل مشکل و یا باگ ها بگذارید.به شما قول میدهم اگر اینکار را بکنید درست کردن ان باگ یا مشکل خیلی راحت تر خواهد شد . فقط کافی است یک روش برای حل آن طراحی کنید.منظورم از طراحی استفاده از ابزار ها و دستگاه های پیچیده نیست . گاهی با خیره شدن به آسمان و فکر کردن درباره آن و یا یک فکر کردن ساده و فهمیدن مشکل باعث میشود آن مشکل را به خوبی حل کنید . پس فهمیدن و تجزیه و تحلیل کردن مشکل مهم تر از درست کردن آن است چون وقتی مشکل را بفهمید میتوانید آن را حل کنید .

برای کامپیوتر کد نزنید

برای کامپیوتر کد نزنید برای انسان ها کد بزنید .هر برنامه نویسی میتواند برای کامپیوتر کد بزند و کامپیوتر ها آن را میفهمند. ولی یک برنامه نویس خوب کد را قابل فهم با کامنت ها و نام های بسیار خوانا و قابل فهم میزند.این نکته بسیار مهم است که کد هایمان را خوانا و قابل فهم برای دولوپر های دیگر بنویسیم.

خواندن کد های دیگران

یکی از روش های خوب برای اینکه به یک برنامه نویس خوب تبدیل بشیم همین روش هست .وقتی کد های دیگران را مطالعه میکنید شما چیز های جدیدی یاد میگیرید , با روش هایی آشنا میشوید , توانایی حل مشکل و حل مسله خودتان را بالا میبرید , عملکرد بهتری در کد نویسی خودتان پیدا میکنید و…این روش بسیار بسیار مفید است . (حتما امتحان کنید)

علی

سلام من علی هستم یکی از نویسنده های کدفرند و به وب و دنیای اینترنت شدیدا علاقه دارم .

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است