بررسی و آموزش گذاشتن فاصله بین خطوط در وردپرس

بررسی و آموزش گذاشتن فاصله بین خطوط در وردپرس: در این مقاله به بررسی نحوه گذاشتن فاصله صحیح در سیستم مدیریت محتوای وردپرس میپردازیم .

بررسی و آموزش گذاشتن فاصله بین خطوط در وردپرس

br مخفف Break یعنی شکستن و فاصله انداختن است. ما با استفاده از این تگ فاصله و شکستی بین خطوط ایجاد می‌کنیم.اول از همه باید ببینیم ارتباط تگ  <br> با مرورگرها به چه صورت است؟این تگ با مرورگرهای کروم، IE، فایرفاکس،Safari، Opera سازگار است و در آن‌ها نمایش داده می‌شود. پس می‌توان گفت تقریبا با مرورگرهای اصلی ارتباط خوبی دارد.معمولا از تگ <br> برای نوشتن آدرس و شعار سایت در ویرایشگر متن استفاده می‌شود. به این صورت که فاصله‌ای بین خطوط در بخش متنی ایجاد می‌کند که باعث نظم بهتر خواهد شد.نکته: فاصله بین خطوط در وردپرس با تگ <br> فقط برای افزودن یک خط خالی در HTML کاربرد دارد، نه پاراگراف جدید.

تفاوت در نسخه‌های معمول HTML

این تگ در HTML4.01 و HTML5 هیچ فرقی با یکدیگر ندارد و در هر دو به یک شکل می‌باشد.

تگ <br> در HTML

اگر دستی در کدنویسی داشته باشید، یقینا می‌دانید هر تگی که باز می‌شود، در جایی از کد بسته می‌شود. به طور مثال: تگ فونت (هدر) با کد دستوری <h1> باز و با کد دستوری </h1> بسته می‌شود.

اما در ایجاد فاصله بین خطوط در وردپرس با تگ <br> از یک تگ تک قسمتی استفاده می‌کنید که بسته نمی‌شود.

بررسی و آموزش گذاشتن فاصله بین خطوط در وردپرس
بررسی و آموزش گذاشتن فاصله بین خطوط در وردپرس

بعد از نوشتن این کد، اگر به سربرگ visual بازگردید، فاصله ۵۰ پیکسلی را بعد از پاراگراف مشاهده خواهید کرد.

نتیجه

همیشه در برنامه نویسی و یا ایجاد محتوا کمی بیشتر به معنا دار بودن و تگ ها دقت کنیم . چون در سئو وبسایت و… تاثیر خاص خودش را دارد . و به اصطلاح (Semantic) یا معنایی به آن میگویند که منظور از این یعنی کد هایی که معنا دار هستند .

مقالات وردپرسی در وبسایت کدفرند : مقالات وردپرس

علی

سلام من علی هستم یکی از نویسنده های کدفرند و به وب و دنیای اینترنت شدیدا علاقه دارم .

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است