کلید تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای

در این پست قصد داریم نحوه تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای را مورد بررسی قرار دهیم.اما قبل از مطالعه این مقاله توصیه می میکنیم اگر تازه وارد دنیایی برنامه نویسی شده اید حتما این پست مربوط به چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟را مطالعه کنید.

برنامه نویس حرفه ای

قدم اول:داشتن دانش برنامه نویسی

اینکه فعلا شما یک برنامه نویس حرفه ای نیستید زیاد مهم نیست، همین که تصمیم گرفته اید تا یک برنامه نویس حرفه ای شوید خودش یک گام بزرگ است. همان طور که می دانید برنامه نویسی یک علم است و شما باید آن را کسب کنید و بعد از آن با تمرین مهارت خود را در این زمینه بالا ببرید. راه های زیادی برای کسب دانش برنامه نویسی وجود دارد تا بتوانیم تبدیل به یک برنامه نویس حرفه ای شویم.

کلاس های برنامه نویسی: شما می توانید در یک آموزشگاه برنامه نویسی ثبت نام کنید و یا استاد خصوصی بگیرید و با صرف هزینه نه چندان کم، مهارتی کسب کنید که کیفیت این مهارت شما بسیار وابسته به استاد شما و نحوه تدریس او دارد.

سایتهای مرجع برنامه نویسی: نمونه کدها و گفتگوهایی که میان برنامه نویسان در این سایتها وجود دارد بسیار می تواند برایتان مفید باشد. خوش بختانه سایتهای مرجع برنامه نویسی فوق العاده ای وجود دارد. با این حال خواندن متن و انجام کار از روی آموزش متنی می توانند مشکل و خسته کننده باشد.

کتاب های برنامه نویسی: با اینکه همیشه یک کتاب دارای ساختار بسیار منسجمی است و نویسندگان در این امر نهایت تلاش را می کنند اما متاسفانه یادگیری برنامه نویسی از روی کتاب بسیار سخت است. اما یک کتاب برنامه نویسی می تواند مرجع بسیار خوبی برای یک برنامه نویس باشد تا هرگاه مشکلی داشت به آن مراجعه کند.

جستجو در اینترنت: شاید خیلی ها این روش را پیشنهاد کنند و یا خیلی از برنامه نویسان کنونی نیز از این طریق توانسته اند برنامه نویس شوند. اما دقت کنید با جستجو در اینترنت با حجم انبوهی از اطلاعات مواجه خواهید شد که بسیاری از آنها ساختار منظمی هم ندارند و ممکن است جز سر درگمی چیزی بدست نیاورید. همین سردرگمی باعث می شود خیلی ها نیمه کاره یادگیری را رها کنند. برنامه نویس شدن از این طریق بیشتر با سعی و خطا خواهد بود  زیرا هر کس می تواند در وبلاگش برنامه نویسی را به سبک خودش آموزش دهد.یکی از بهترین منابع برای جستجوی مشکل از طریق اینترنت وب سایت stackoverflow است که با کم آشنایی با زبان انگلیسی می توانید مشکلاتان را حل کنید.

فیلم های آموزشی: فیلم های آموزشی برنامه نویسی به شما این قابلیت را می دهد در هر زمان و هرکجا خواستید آنها را دنبال کنید و هزینه خیلی کمتری نسبت به کلاس رفتن دارد. اما باز کیفیت فراگیری دانش بستگی به فرد مقابل و نحوه تدریسش دارد. اما اگر فیلم های معتبر آموزشی و تایید شده در دنیا را که برترین برنامه نویسان دنیا آن ها را تهیه دیده اند را بیابید، علاوه بر کسب دانش از یادگیری نیز لذت خواهید برد.شما میتوانید از دوره های آموزشی وب سایت کدفرند برای آموزش برنامه نویسی استفاده کنید.این دوره های توسط اساتید باتجربه و موفق در حوزه برنامه نویسی و مهندسی نرم افزار تولید شده اند.

تمرین و انجام پروژه:کسب دانش برنامه نویسی و دیدن فیلم های آموزشی، شروع کار است و شما باید با تمرین و انجام پروژه های مختلف مهارت خود را در برنامه نویسی بالا ببرید. در انجام هر پروژه شما تجربه ای بدست می آورید که این تجربه ها در کنار هم شما را به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل می کند. از پروژه های ساده شروع کنید، مهم نیست قبلا افرادی این پروژه ها را انجام داده اند. شما نیز آنها را به سبک خودتان انجام دهید و یا آنها را تکمیل و بهتر کنید.این کار باعث می شود تا شما هم با نحوه کدنویسی و هم چنین با دستورات زبان مدنظر خود بیشتر و بهتر آشنا بشوید.

از مشکلات نترسید:تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای مستلزم تلاش است. ممکن است وسط کار خسته شوید و یا دیگران را ببینید از شما سبقت گرفته اند و نا امیدانه بکار ادامه دهید. اما پیشنهاد می کنم با انگیزه کار را دنبال کنید و تلاش کنید. زیرا هرچه بیشتر تلاش کنید به موفقیت های بیشتری دست خواهید یافت و از برنامه نویسی لذت خواهید برد.

کدفرند

کدفرند محلی برای کسانی است که علاقه به برنامه‌ نویسی راه اندازی کسب و کار اینترنتی شخصی دارند،ما در این جا دور هم جمع شده ایم تا از جدیدترین مباحث برنامه نویسی و تازه های فناوری اطلاعات بنویسیم.

همه مطالب این نویسنده

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است